Taksitle Telefon Nasıl Alınır? 5 Yöntem

Bir süredir ülkemizde kredi kartına taksitle cep telefonu alışverişi yapılamıyor. Telefon fiyatları da her geçen gün artmakta olduğu için tüketicilerin büyük bir kısmı taksitle telefon nasıl alınır diye merak ediyorlar. Gelin taksitle telefon almak için uygulayabileceğiniz yöntemlere ve bu yöntemlerin detaylarına yakından bakalım.

Teknoloji dünyasında yaşanan gelişmeleri artık her yıl yeni modelleri çıkan akıllı telefonlar üzerinden takip edebiliyoruz. Her yeni model, yepyeni özelliklerle geliyor ve gönül almak istiyor ama vergiler ve döviz kuru nedeniyle her model daha da pahalı olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde bir süredir kredi kartına taksitle cep telefonu alınmadığı için çeşitli yollarla “telefon taksit” işlemlerine başvurabiliyor.

Webtekno editörleri tarafından hazırlanmış olan telefon haberleri ve içeriklerine incelediğimiz zaman hem en yeni telefon modellerinden haberdar oluyoruz hem de bunları kredi kartı kullanmadan taksitle nasıl alabileceğimizi öğreniyoruz. Merak etmeyin, taksitle telefon almanın pek çok alternatif yöntemi var. Gelin taksitle telefon almak için uygulayabileceğiniz yöntemlere ve bu yöntemlerin detaylarına yakından bakalım.

Taksitle cep telefonu nasıl alınır?

  • Yöntem #1: Alışveriş kredisi ile taksitle cep telefonu alma
  • Yöntem #2: İhtiyaç kredisi ile taksitle cep telefonu alma
  • Yöntem #3: Faturaya ek kampanyalar ile taksitle cep telefonu alma
  • Yöntem #4: Senet ile borçlanarak taksitle cep telefonu alma
  • Yöntem #5: Ticari kredi kartı ile taksitle cep telefonu alma

Yöntem #1: Alışveriş kredisi ile taksitle cep telefonu alma

Kredi kartı kullanmadan taksitle cep telefonu almak için uygulayabileceğiniz ilk yöntem, alışveriş kredisi kullanmaktır. Son yıllarda tüketiciler tarafından en çok kullanılan taksitle telefon alma yöntemi olan alışveriş kredisi, büyük mağazaların ve alışveriş sitelerinin bankalarla anlaşarak müşterilerine sundukları bir fırsattır. Bu krediler genel olarak düşük faizli ve hatta bazen sıfır faizli olabiliyor.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan konu hakkındaki açıklamaya göre 5 bin TL ve daha ucuz cep telefonları için alınan kredinin taksidi 12 ay, 5 bin TL ve daha pahalı cep telefonları için alınan kredinin taksidi 3 ay ile sınırlandırılmıştır.

Yöntem #2: İhtiyaç kredisi ile taksitle cep telefonu alma

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından belirlenmiş kurallara göre alışveriş kredisinin taksit sayısı az olduğu için tüketicilerin büyük bir bölümü alışveriş kredisi yerine ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih ediyor. İhtiyaç kredisi taksitleri bazen 36 aya kadar uzadığı için bu durum kullanıcılara çok daha avantajlı bir ödeme yöntemi sunuyor.

Fakat hepimizin bildiği gibi her isteyen ihtiyaç kredisi alamayabilir. Daha önce kredi borcunuz varsa, kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmıyorsanız ya da kredi puanınız düşükse ihtiyaç kredisi alamayabilirsiniz. Mutlaka yeni bir cep telefonuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız hesabınızın bulunduğu bankaya başvuru yapmayı deneyebilirsiniz.

Yöntem #3: Faturaya ek kampanyalar ile taksitle cep telefonu alma

Kredi kartına taksitle telefon alınmadığı için satıcılarla birlikte GSM operatörleri de kolları sıvadı ve en az kredi ile cep telefonu almak kadar yaygın olarak kullanılan faturaya ek kampanyalar oluşturdular. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom GSM operatörlerinden kullanmakta olduğunuz faturalı hattın faturasına ek aylık taksitle ödeme yaparak cep telefonu alabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alışveriş kredisi için belirlenmiş olan taksit sayısı, bu kampanyalarda da geçerlidir. Elbette faturaya ek kampanyalardan da herkes yararlanamayabilir çünkü GSM operatörlerinin de uygulamakta oldukları farklı kurallar var. Bu tür kampanyalar bazen eskiyi getir yeniyi götür gibi avantajlara da sahip olabilir.

Yöntem #4: Senet ile borçlanarak taksitle cep telefonu alma

Tarihin en eski taksitli satış yöntemlerinden biri olan senet üzerinden borçlanarak taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından alışveriş kredisi için belirlenmiş olan taksit sayısı, senetli satışlar için de geçerlidir. Yani senetle borçlanarak taksitle cep telefonu aldığınız zaman da yıllara yaya ya geniş bir ödeme planına sahip olamıyorsunuz.

Bankalarla çalışmayı sevmeyen, kredi çekmek istemeyen ya da alışveriş kredisi ve ihtiyaç kredisi için kredi puanı yetersiz olan tüketiciler için senetle satış ideal ve yaygın bir yöntemdir. Ancak senetle cep telefonu alımlarında bazen vade farklı epey yüksek olabiliyor. Bu nedenle dikkatli olmanızda yarar var. Bazı durumlarda senete eklenen vade farkı, bir telefon parası daha ödemenize neden olabiliyor.

Yöntem #5: Ticari kredi kartı ile taksitle cep telefonu alma

Kredi kartına taksitle cep telefonu alımı yapılmıyor ancak bu kural yalnızca bireysel kredi kartlarında geçerli. Ticari bir kredi kartınız varsa kredi kartına taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Ticari kredi kartları, şirketlerin kullanımı için verilen kartlardır. Ticari kredi kredi kartına 12 ay taksitle cep telefonu alabilirsiniz. Hatta ticari kredi kartına taksitle aldığınız cep telefonunu gider olarak gösterip vergiden düşmeniz bile mümkün.

Minzo Medya
Minzo Medya; SEO İçerik Üreten, Tanıtım Yazısı Backlink & Medya PR Ajansıdır.

Son Yazılar

Althusser’in Temel Fikirleri ve Bunların Edebi ve Siyasi Bağlamı

Althusser bir Marksistti ancak o, Marx'ın ilk çalışmalarına odaklanan çoğu sol düşünürün aksine, daha çok "bilimsel-kuramcı" ve...

Suçlar ve Kabahatler

Terri Murray, Sokrates ve Woody Allen ile etiğin özüne iniyor. (SPOİLER İÇERİR!) "Babamın...

Adorno Netflix İzler Miydi?

Adorno, "kültür endüstrisi" kavramıyla sanatın bir meta haline gelmesini eleştirmektedir. Hollywood'daki seri üretimi ve radyoda cazın yayılmasını...

Modernliğin Uçurumunda

Antonia Grunenberg, Catherine Newmark ile bir röportajda. Hannah Arendt sadece totaliter yönetimi analiz etmekle...

Kocayayla’da Festival Var

Pencereden bakınca birbiri ardına sıralanmış ağaçları izliyor, yattığınız yerden baykuşların serenadını dinliyor, kozalakları takip ederek yürüyorsunuz. Üstelik...

Raymond Williams’ın Radikal Ütopyası

İngiliz solunun büyük ismi Raymond Williams pek çok başarısıyla bilinir. Bu başarılar, dilin toplumsal katmanları üzerine öncü...

En Çok Okunanlar

Covid-19: Gerekçesiz Bir Acil Durumun Yarattığı İstisna Hali

Varsayımsal bir koronavirüs salgınına karşı alınan hummalı, irrasyonel ve...

Žižek: Koronavirüsü Karar Vermeye Zorluyor: Ya Küresel Komünizm Ya Orman Kanunları

Koronavirüsü paniği yayıldıkça, artık nihai bir seçim yapmamız gerekiyor:...

Yapay Zeka Covid-19 Teşhisinde Kullanılıyor

Zhongnan Hastanesi'nin radyoloji bölümünde yürütülen bir deneyde, personel bir...

Bunları da beğenebilirsinHep güncel
Popüler